• Odwiedziło nas: 2038849

Lekcje z Państwową Inspekcją Pracy - OIP w Łodzi

Lekcje dla uczniów Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 1 w Bełchatowie w ramach programu edukacyjnego „Kultura bezpieczeństwa” oraz „Otwarta firma”.

W dniu 12 października 2021 r., pracownicy Okręgowego Inspektoratu Pracy w Łodzi – Starszy Inspektor Pracy Monika Rzetecka i Starszy Specjalista Sekcji Prewencji i Promocji Krzysztof Barański przeprowadzili lekcje na temat „Prawa i obowiązki młodocianych pracowników w oparciu o Kodeks Pracy” w ramach programu edukacyjnego „Kultura Bezpieczeństwa” oraz „Otwarta firma”. Lekcje odbyły się na prośbę Dyrekcji i nauczycieli ZSP nr 1 w Bełchatowie.

Pracownicy Sekcji Prewencji i Promocji zapoznali uczniów z przepisami kodeksu pracy dotyczącymi praw i obowiązków pracownika młodocianego zatrudnionego na podstawie umowy o pracę w celu przygotowania zawodowego. Szczególne zainteresowanie wzbudził jak zawsze temat urlopów pracowniczych.
Uczestnicy lekcji otrzymali pakiet materiałów informacyjnych z publikacji Państwowej Inspekcji Pracy.
Opiekunami uczestników klas TE 3 I, 2 I i 1 C/H byli: M. Warzyńska, E. Czaja, K. Strzelecka, A. Grzelczak.