OOPS. Your Flash player is missing or outdated.Click here to update your player so you can see this content.
Dzień Edukacji Narodowej
Image
 
OGŁOSZENIE - DZIEŃ WOLNY OD ZAJĘĆ
14 października obchodzony jest Dzień Edukacji Narodowej. Dzień ten uznaje się za święto wszystkich pracowników oświaty i jest wolny od zajęć lekcyjnych.
 
ZAPROSZENIE
Dyrekcja ZSP nr 1 wraz z Samorządem Uczniowskim serdecznie zaprasza nauczycieli, wychowawców, pracowników administracji i obsługi oraz wszystkich emerytowanych pracowników szkoły na uroczyste obchody Dnia Edukacji Narodowej 14.10.2021 (czwartek) o godz. 9.00. Spotkanie odbędzie się w auli szkolnej.
 
Dzień chłopaka
W dniu 22 września 2021 r. uczniowie klasy 3BeM TE i 2j/t SBIS w ramach obchodów DNIA CHŁOPAKA uczestniczyli w seansie filmowym w kinie HELIOS.

Uczniowie wybrali nowy film studia MARVEL „Shang chi i legenda dziesięciu pierścieni”, opowiadający o odwiecznej walce dobra ze złem. Film okazał się ciekawy, z wieloma efektami specjalnymi, z nutą chińskiej legendy, piękną muzyką i scenami walki, które często przypominały taniec. Ciekawostką były dwie sceny po napisach końcowych, zapowiadające dalsze losy bohaterów.
Czytaj całość
 
Europejski Tydzień Świadomości Dysleksji
Image
Czytaj całość
 
Bieg Pierwszoklasisty
W piątek 01.10.2021r. Na terenie Naszej Szkoły odbył się Bieg Pierwszoklasisty na dystansie „Jednego Energola”. Jak co roku staramy się zintegrować młodzież z klas pierwszych, jednocześnie zachęcając do aktywności fizycznej.W tym roku w biegu wzięło udział 44 uczniów. Najlepszym zawodnikiem okazał się uczeń z klasy 1 P/W Sergiusz Kalwinek. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za zaangażowanie i GRATULUJEMY!!!
Czytaj całość
 
Powiatowe drużynowe zawody lekkoatletyczne
23 września na obiektach bełchatowskiego PCS-u odbyły się powiatowe drużynowe zawody lekkoatletyczne. Największy sukces z naszej ekipy Jakub Domurad z klasy 4D/S pchając kule na odległość 12,08m wygrywając zawody.

Czytaj całość
 
Obóz szkoleniowy
W dniach 15.09.2021 – 17.09.2021 został zorganizowany przez Jednostkę Wojskową 4391 w Tomaszowie Mazowieckim obóz szkoleniowy dla młodzieży IV Liceum Ogólnokształcącego. Uczestnikami obozu były II i III klasy mundurowe (wojskowe, policyjne). Zajęcia odbywały się na terenie jednostki wojskowej – Glinnik.
Czytaj całość
 
OGŁOSZENIE!!!
Samorząd Uczniowski zaprasza wszystkie chętne osoby do pracy na rzecz naszej szkoły.
Jesteś kreatywny, pracowity, lubisz wyzwania? Śpiewasz, tańczysz, recytujesz - SAMORZĄD UCZNIOWSKI to miejsce dla Ciebie!

Wszystkich chętnych uczniów zapraszamy do zapisów do:
M. Luter (sala 136)
I. Krawczyk (sala nr 1).
 
Spacer z seniorami
W dniu 14.09.2021r. uczniowie ze Szkolnego Klubu Wolontariusza wraz z opiekunami p. Agnieszką Jędrzejewską-Florczyk i p. Barbarą Gajdą udali się do Domu Pomocy Społecznej w Bełchatowie by zabrać pensjonariuszy na spacer po mieście. W czasie wycieczki odwiedziliśmy miejskie parki, karmiliśmy nad Rakówka dzikie kaczki, odpoczywaliśmy w tężni solankowej. Nie zabrakło również słodkiego posiłku. Wszyscy pensjonariusze, opiekunowie oraz wolontariusze byli bardzo zadowoleni, że mogli wspólnie spędzić czas i aktywnie odpoczywać na świeżym powietrzu. Mamy nadzieję na powtórzenie podobnych akcji w najbliższym czasie.
Czytaj całość
 
Licealiada
17 września na terenie bełchatowskiego PCS-u odbyły się w ramach Licealiady indywidualne biegi przełajowe. W biegu na dystansie 1000m uczestniczyło 48 dziewczyn, a dystans 1500m pokonywało 58 chłopców.
Barw naszej szkoły broniły trzy uczennice: Kinga Moskot (kl. 2P/W- 10 miejsce), Julia Stępień (2B/M- 11 miejsce) oraz Natalia Czarnecka (2W- 24 miejsce).
Najlepszy wynik wśród uczniów naszej szkoły osiągnął Kacper Frączyk z klasy 3D zajmując drugie miejsce. Pozostali reprezentanci naszej szkoły to: Michał Domański (1I), Bartłomiej Grosicki (2H), Mateusz Grzywna (2H), Marcel Jon (1D/S), Maksymilian Hamczyk (1B/M) oraz Krystian Błaszczyk (1B/M).
Gratulujemy i dziękujemy wszystkim za udział.
Czytaj całość
 
Konkurs
Starostwo Powiatowe w Bełchatowie zaprasza uczniów szkół ponadpodstawowych (klas II, III, IV) do wzięcia udziału w konkursie sprawdzającym wiedzę z zakresu przepisów ruchu drogowego ABC BEZPIECZEŃSTWA NA DRODZE MŁODEGO KIEROWCY.
W konkursie mogą wziąć udział osoby, które nie posiadają prawa jazdy kat. B i nie są uczestnikami kursu na prawo jazdy.
Konkurs odbędzie się w dwóch etapach: szkolnym i międzyszkolnym. Etap szkolny zostanie przeprowadzony w dniu 6 października 2021 o godz. 10.30 w sali nr 11.
Zapisy przyjmowane są u kierownika zajęć praktycznych w pokoju nr 29.
Nagrody:
I miejsce - refundacja 100% kosztów na kurs prawa jazdy kat. B,
II miejsce - refundacja w w wysokości 75%,
III miejsce - refundacja w wysokości 50%.
 
Uroczystość upamiętniająca Wrzesień 1939
04 września o godzinie 16.00 przed Zespołem Szkół Ponadpodstawowych nastąpiło uroczyste odsłonięcie muralu z udziałem przedstawicieli Miasta.

Następnie o godzinie 17.00 w Kościele w Grocholicach, parafia Wszystkich Świętych.
Sztandar Naszej Szkoły uczestniczył w uroczystej Mszy Świętej pamięci żołnierzy zgrupowania gen. Ludwika Czyżewskiego, upamiętniając wydarzenia Kampanii Wrześniowej 1939 r.
Czytaj całość
 
Kosmiczna Wiedza II

Powiat Bełchatowski realizuje projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020 pn. „Kosmiczna wiedza II - kursy i szkolenia w ZSP nr 1 w Bełchatowie”.
W związku powyższym ZAPRASZAMY uczniów oraz uczennice uczęszczające do III i IV klasy Technikum Energetycznego w Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 1 im. Gen. Ludwika Czyżewskiego w Bełchatowie i uczące się na kierunkach technik: elektronik, elektryk, informatyk, urządzeń i systemów energetyki odnawialnej, pojazdów samochodowych do udziału w tym wyjątkowym wydarzeniu, ramach którego  zaplanowane zostały:
• specjalistyczne szkolenia  IPC - zaawansowane metody lutowania i naprawy pakietów elektronicznych działających w przestrzeni kosmicznej, które potwierdzone będą międzynarodowym certyfikatem ukończenia,  
• kursy zawodowe SEP - zakończone egzaminem SEP,
oraz
• staże zawodowe ze stypendium w wysokości 1 800 zł (brutto) dla każdego ucznia.

Rozpoczynamy nabór 80 uczestników, którzy mają chęć nieodpłatnie podnosić swoje kwalifikacje i chcą uzyskać dodatkowe kompetencje w swoim zawodzie.
Termin rekrutacji upływa 30 września 2021 r. (dopuszcza się możliwości przedłużenia rekrutacji do momentu zebrania wymaganej liczby uczestników)* 

 
Komunikat
Termin składania deklaracji przystąpienia do egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie w sesji styczeń-luty 2022 roku przez uczniów/absolwentów upływa:
- 15 września 2021 roku
Miejsce składania deklaracji: kierownik zajęć praktycznych - pokój nr 29.
 
Odbiór świadectw maturalnych - termin poprawkowy
Świadectwa maturalne wydawane będą od dnia 10.09.2021 r. od godziny 12:30 w sekretariacie szkoły.
Przypominamy, że po odbiór świadectwa należy zgłosić się osobiście z dokumentem potwierdzającym tożsamość.
 
SPOTKANIA Z RODZICAMI
SPOTKANIA Z RODZICAMI UCZNIÓW KLAS MATURALNYCH

Spotkanie Dyrekcji szkoły z rodzicami uczniów klas maturalnych odbędzie się 9 września o godzinie 17:00 w auli szkolnej. Następnie rodzice spotkają się z wychowawcami w wyznaczonych salach lekcyjnych.

Czytaj całość
 
SPOTKANIA Z RODZICAMI
SPOTKANIA Z RODZICAMI – KLASY II - III liceum, II – III technikum, II – III szkoły branżowej

Spotkanie wychowawców z rodzicami uczniów klas II - III LO, II – III TE oraz II – III BSISt. odbędzie się 9 września o godzinie 17:00 w wyznaczonych salach lekcyjnych.
 
 
SPOTKANIA Z RODZICAMI
SPOTKANIA Z RODZICAMI - KLASY I
 
Spotkanie Dyrekcji szkoły z rodzicami uczniów klas I odbędzie się 8 września o godzinie 17:00 w auli szkolnej. Następnie rodzice spotkają się z wychowawcami w wyznaczonych salach lekcyjnych.
 
 
ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO
Rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022 dla uczniów klas I liceum, technikum i szkoły branżowej odbędzie się w auli szkolnej 1 września o godzinie 9:00.

Rozpoczęcie roku szkolnego dla uczniów klas II – III liceum, II – IV technikum oraz II – III szkoły branżowej odbędzie się 1 września  o godz. 8:30 w wyznaczonych salach lekcyjnych.
 
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 1 - 20 z 1715

Misja szkoły

„Jesteśmy szkołą przyszłości. Kształcimy obywateli świata, którzy umieją sprostać wyzwaniom XXI wieku”