OOPS. Your Flash player is missing or outdated.Click here to update your player so you can see this content.
"Bełchatów - miasto z historią!"
I Powiatowy Konkurs Multimedialny Wiedzy o społeczeństwie „Bełchatów – miasto z historią!” rozstrzygnięty!!!
Tematem konkursu była historia regionu i powiatu bełchatowskiego po roku 1945. Konkurs adresowany był do uczniów szkół ponadpodstawowych/ponadgimnazjalnych w powiecie bełchatowskim. Organizatorem konkursu był Zespół Szkół Ponadpodstawowych nr 1 w Bełchatowie a patronat objęło także Starostwo Powiatowe w Bełchatowie oraz SAN Bełchatów.
Do konkursu przystąpiły szkoły:
- ZSP nr 2 w Bełchatowie
- VI LO im. Zbigniewa Herberta w Bełchatowie
- ZSP nr 1 w Bełchatowie
Czytaj całość
 
Laboratorium KLEMENTYNA firmy WAGO
W dniu 26.02.2020 do naszej szkoły zawitało laboratorium na kółkach KLEMENTYNA, firmy WAGO z Wrocławia. Firma WAGO jest producentem wysokiej jakości różnego rodzaju złączek, modułów interfejsowych, elementów i podzespołów automatyki, specjalistycznych narzędzi itp.
Podczas zajęć w laboratorium, uczniowie klas patronackich o profilu technik elektryk, zapoznali się z produktami firmy WAGO ze szczególnym uwzględnieniem zastosowania szybkozłączek w układach zasilania i sterowania. Poznali zasady wykonywania połączeń, a także mieli możliwość samodzielnego wykonania połączeń. Podczas warsztatów uczniowie byli świadkami doświadczalnie przeprowadzonej próby zwarciowej.
Czytaj całość
 
Akademia Hager - Szkolnictwo zawodowe
W dniu 18.02.2020 uczniowie naszej szkoły, z klas elektrycznych: II d oraz III d i IV d, wzięli udział w spotkaniu w siedzibie firmy Hager w ramach Akademii Hager - Young Talents. Firma Hager to producent najnowszej aparatury łączeniowej i zabezpieczeniowej.
Uczniowie mieli możliwość zwiedzenia zakładu produkcyjnego Hager Polo Tychy oraz uczestnictwo w warsztatach.
Czytaj całość
 
Prąd twoim wrogiem czy przyjacielem?
II Powiatowy Konkurs Multimedialny dla uczniów klas pierwszych „Prąd twoim wrogiem czy przyjacielem?” rozstrzygnięty!!!
Tematem konkursu była szeroko rozumiana elektryka i elektryczność. Konkurs adresowany był do uczniów klas pierwszych szkół ponadgimnazjalnych w powiecie bełchatowskim. Konkurs pod patronatem Częstochowskiego Oddziału SEP, Starostwo Powiatowe w Bełchatowie oraz SAN Bełchatów.
Do konkursu przystąpiły szkoły:
- II LO im. Jana Kochanowskiego w Bełchatowie,
- VI LO im. Zbigniewa Herberta w Bełchatowie,
- ZSP nr 1 w Bełchatowie.
Czytaj całość
 
Konkurs
Image
 
 
Lokalne media na wiedzy o społeczeństwie
26 lutego 2020 r. uczniowie klasy 2 p/w LO brali udział w innej, niż zazwyczaj lekcji z wiedzy o społeczeństwie. W ramach realizacji zagadnień z edukacji medialnej spotkali się z przedstawicielami TKB „Dolsat”. Zaproszeni goście opowiadali o pracy w lokalnej telewizji. Rozmawiali z młodzieżą o tym, czym są media lokalne, czym różnią się od ogólnopolskich, jak powstają informacje oraz skąd czerpie się pomysły na dziennikarskie newsy.
Czytaj całość
 
OGŁOSZENIE
Tegoroczne rekolekcje wielkopostne odbędą się w dniach 9, 10 i 11 marca 2020 r. Miejscem spotkania jest hala sportowa "KWB Bełchatów" (obok stadionu GKS). Wydarzenie rozpocznie się o godz. 8:30 i potrwa do ok. 13.00. Miejscem zbiórki uczniów jest hala sportowa.
 
Wspomnienia z zakończenia karnawału w Domu Pomocy Społecznej w Bełchatowie
„Najlepszy sposób, by się rozweselić, to spróbować rozweselić kogoś innego” Mark Twain

W dniu 20.02.2020 r. Uczniowie z klasy 3 P LO, 2 De Te, 1 B/M Te i 1 P/W LO wraz z nauczycielami Agnieszką Jędrzejewską – Florczyk, Barbarą Gajdą i Anną Jaszczak wzięli udział w balu karnawałowym i tradycyjnym „Tłustym Czwartku” w DPS w Bełchatowie. Zabawę poprowadził Dawid Wiewiórowski - DJ „Wiewiór”, który zadbał o niesamowite wrażenia muzyczne i rozbudził nasze temperamenty taneczne.
Czytaj całość
 
Lekcja wychowania fizycznego z KLUBEM RUGBY BEŁCHATÓW
W tym roku szkolnym nauczyciele wychowania fizycznego w ZSP nr 1 nawiązali współpracę z Bełchatowskim Klubem RUGBY. Trener Marek Stojek to absolwent naszej szkoły. Dzięki współpracy nasi uczniowie mieli możliwość uczestniczenia w trzech treningach, które odbyły się w ramach lekcji wychowania fizycznego. Zajęcia miały na celu rozładowanie u uczniów negatywnych emocji, urozmaicenie lekcji wychowania fizycznego i propagowanie tej dyscypliny sportu wśród młodzieży. Obszerna fotorelacja na szkolnym Facebooku.
Czytaj całość
 
English Grammar
Dnia 27 lutego 2020 roku odbył się Szkolny Konkurs Języka Angielskiego: English Grammar.
Wyniki przedstawiają się następująco:
I miejsce – Hubert Zyrka IVBe
II miejsce – Wiktor Kostrzewa IVDe
III miejsce – Krzysztof Skórka IVBe
Czytaj całość
 
Targi edukacyjne
II gminne targi edukacyjne w SP w Gomulinie - byliśmy tam!
 
Image
 
Czytaj całość
 
Konkurs
Dnia 18.02.20 r. w naszej szkole odbył się konkurs z j.angielskiego dla uczniów Szkoły Branżowej I Stopnia. Był to test, który sprawdzał umiejętności gramatyczne, leksykalne, a także słownictwo z zakresu szkoły ponadpodstawowej.
Czytaj całość
 
Ostatki 2020 - nasi przebierańcy
Image
Czytaj całość
 
Dzień Otwarty w Medyku
Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego Województwa Łódzkiego w Piotrkowie Trybunalskim (dawna szkoła pielęgniarska - MEDYK) serdecznie zaprasza wszystkich uczniów ZSP nr 1 na Dzień Otwarty w dniu 06 marca 2020 r. (piątek) w godzinach 10.00-13.00.

Zainteresowanych uczniów prosimy o kontakt z p.Agnieszką Jędrzejewską-Florczyk pokój 62.
Dzień otwarty MEDYK 06 marca 2020.pdf
 
Australian English - wycieczka do kina w wersji anglojęzycznej
W dniu 20.02.2020 r. uczniowie klas 1Ig TE oraz 3I TE wraz z opiekunami p. Iwoną Serafin, p. Izabelą Jarzecką, p. Renatą Bartoszewską oraz p. Agnieszką Wiśniewską-Salamon wybrali się na wycieczkę do kina Helios w Bełchatowie na film pt. "Dogonić marzenia", który został wyświetlony w wersji oryginalnej, czyli w języku angielskim.
Czytaj całość
 
Mistrzostwa Powiatu w piłkę siatkową chłopców
Rewelacyjnie spisała się męska drużyna Naszej Szkoły w Powiatowych Mistrzostwach szkół ponadpodstawowych w piłkę siatkową, które odbyły się we wtorek 18.02.2020 r. Siatkarze wyszli z grupy, nie tracąc seta, pokonując kolejno drużynę z ZSP nr 2 Bełchatów i ZSP Zelów. W finale po zaciętej walce chłopcy przegrali w tie-breku 1:2 z faworytem turnieju II LO Bełchatów.
Gratulujemy!!!
Czytaj całość
 
Ostatki
Image
 
UWAGA!
W dniu 21 lutego 2020 r. (piątek) zajęcia lekcyjne będą odbywać się wg następującego harmonogramu.
 
 
X Powiatowy Konkurs Recytatorski "Miłość mi wszystko wyjaśniła"
19.02.2020 r. w II Liceum Ogólnokształcącym im. Jana Kochanowskiego w Bełchatowie już po raz dziesiąty odbył się Powiatowy Konkurs Recytatorski „Miłość mi wszystko wyjaśniła…”. Wśród 22 uczestników konkursu znaleźli się uczniowie z klasy I P/W: Wiktoria Czarzasty i Kacper Kluska. Ich przygotowaniem zajęła się p. Iwona Frączkowska. Wyróżnienie zdobył Kacper Kluska. Gratulujemy!
 
Sukces w XLIII Olimpiadzie Wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej
W dniu 14.02.2020 r. grupa uczniów z naszej szkoły, pod opieką p. Cezarego Idzika, uczestniczyła w II etapie XLIII Olimpiady Wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej na AGH w Krakowie.
Miło nam poinformować, że spośród 147 uczestników w grupie informatycznej, uczeń naszej szkoły Benedykt Bekasiak zajął pierwsze miejsce i zakwalifikował się do finału olimpiady.
Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 161 - 180 z 1715

Misja szkoły

„Jesteśmy szkołą przyszłości. Kształcimy obywateli świata, którzy umieją sprostać wyzwaniom XXI wieku”