OOPS. Your Flash player is missing or outdated.Click here to update your player so you can see this content.
Wycieczka do Krakowa
Dnia 29 kwietnia 2010 roku zorganizowana została przez panią Monikę Mik jednodniowa wycieczka do Krakowa. Celem wycieczki było złożenie hołdu parze prezydenckiej oraz wszystkim ofiarom tragedii smoleńskiej.
Czytaj całość
 
Certyfikat Jakości
Podczas sesji Rady Powiatu w Bełchatowie w dniu 31.03.2010r. przedstawicielka Polskiej Izby Handlu Zagranicznego wręczyła dyrektorowi naszej szkoły Certyfikat Jakości ISO 9001:2009 w zakresie realizacji działań, przedsięwzięć i projektów edukacyjnych w obszarze kształcenia.
Czytaj całość
 
Święto 7 Dywizjonu Ułanów Lubelskich
Na zaproszenie Dowództwa w dniu 12.03.2010r. młodzież z klasy I w LO (tzw. wojskowej) wraz z opiekunami uczestniczyła w uroczystych obchodach święta 7 Dywizjonu Ułanów Lubelskich im. gen. Kazimierza Sosnkowskiego w Tomaszowie Mazowieckim.
Czytaj całość
 
Olimpiada Wiedzy i Umiejętności Budowlanych
Powołana w 1987 roku Olimpiada Wiedzy i Umiejętności Budowlanych stanowi kontynuację organizowanego od 1982 roku w średnich szkołach budowlanych Turnieju Wiedzy i Umiejętności Budowlanych i jest olimpiadą tematyczną – związaną z dziedziną wiedzy budowlanej.
Czytaj całość
 
Targi budownictwa INTERBUD w Łodzi
Ponad 9 tysięcy metrów kwadratowych powierzchni wystawienniczej, 356 wystawców i przeszło 15 tysięcy odwiedzających – tak w liczbach można podsumować targi Interbud, które odbyły się od 11 do 14 lutego w Łodzi. Są drugą, co do wielkości, imprezą wystawienniczą branży budowlanej w Polsce i największą skierowaną do inwestorów indywidualnych. „Tradycja - Przyszłość – Inwestycje” taka myśl przyświecała tegorocznej edycji Interbud. Targi pokazały, że branża budowlana poradziła sobie ze spowolnieniem, co podkreślał minister infrastruktury Cezary Grabarczyk, oficjalnie uznając targi za otwarte.
Czytaj całość
 
Iść przez życie w mundurze
IŚĆ PRZEZ ŻYCIE W MUNDURZE - POWOŁANIE - MISJA - PROFESJONALIZM
Pod takim hasłem 14 stycznia w auli Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 odbyło się spotkanie zorganizowane przez Klub Pracy OHP w Bełchatowie. Impreza ta miała przybliżyć młodzieży specyfikę pracy w zawodach: żołnierz, strażak, policjant.
Czytaj całość
 
Ranking Szkół Ponadgimnazjalnych 2010
Miesięcznik „Perspektywy” oraz dziennik „Rzeczpospolita” opublikowały tegoroczny Ogólnopolski Ranking Szkół Ponadgimnazjalnych. Jego podstawowym i jedynym kryterium są sukcesy uczniów w olimpiadach przedmiotowych.
Szkoły traktują wyniki tego rankingu jak symboliczne podsumowanie swojej rocznej pracy ze zdolnymi uczniami.
Czytaj całość
 
Zajęcia z wiedzy policyjnej
Dnia 30.11.2009r. klasa II p (tzw. Policyjna) rozpoczęła cykl zajęć z wiedzy policyjnej na terenie Komedy Powiatowej Policji w Bełchatowie, prowadzonych przez funkcjonariuszy, specjalistów, znawców konkretnych dziedzin wiedzy policyjnej. Podczas pierwszych zajęć młodzież mogła poznać, teoretycznie i praktycznie, daktyloskopię jako technikę kryminalistyczną.
Czytaj całość
 
Stypendium
14 grudnia 2009 r. w Piotrkowie Trybunalskim odbyła się uroczystość wręczenia tegorocznych stypendiów Prezesa Rady Ministrów oraz Ministra Edukacji Narodowej dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych z regionu piotrkowskiego.
Czytaj całość
 
Z wizytą w Komendzie Powiatowej Policji
Na początku roku szkolnego uczniów pierwszych klas o profilu policyjnym odwiedził w naszej szkole Komendant Komendy Powiatowej Policji w Bełchatowie, pan Krzysztof Michalski. 12 listopada uczniowie klas policyjnych, dzięki zaangażowaniu pana Janusza Góry, mieli okazję do rewizyty i zapoznania się z pracą policjantów z Bełchatowa.
Czytaj całość
 
Z "Dzwonkiem" odwiedziliśmy rodziców gimnazjalistów
4 listopada, drugi już raz, szkolna grupa teatralna działająca w ramach ogólnopolskiego programu ,,Profilaktyka a Teatr”,  gościła w Publicznym Gimnazjum nr 5  w Bełchatowie.
Czytaj całość
 
Dzień Patrona Szkoły
8 października obchodziliśmy, jak corocznie w naszej szkole, Dzień Patrona Szkoły. Tegoroczne obchody połączone były z uroczystością z okazji XX rocznicy nadania szkole imienia generała Ludwika Czyżewskiego. Uroczystość zaszczyciło swoją obecnością wielu gości, a wśród nich syn Generała – pan Zbigniew Czyżewski, parlamentarzyści z naszego okręgu, przedstawiciele władz oświatowych i samorządowych oraz jednostek współpracujących ze szkołą, a także emerytowani nauczyciele naszej szkoły.
Czytaj całość
 
Salon maturzystów - Łódź 2009
17 września 2009 roku uczniowie klasy IVM/D i IVT Technikum Energetycznego wybrali się na Wydział Elektrotechniki, Elektroniki, Informatyki i Automatyki Politechniki Łódzkiej, gdzie wzięli udział w ogólnopolskiej kampanii informacyjnej dla maturzystów przygotowanej przez  Fundację Edukacyjną „Perspektywy”. Patronat nad kampanią sprawuje: MEN, MNiSW, CKE w Łodzi oraz Wydawnictwo Pedagogiczne OPERON.
Czytaj całość
 
Spotkanie z prezydentem Ryszardem Kaczorowskim
15 września 2009 r. w auli naszej szkoły odbyło się spotkanie byłego Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej na Uchodźstwie Ryszarda Kaczorowskiego z młodzieżą szkół ponadgimnazjalnych powiatu bełchatowskiego. W budynku naszej szkoły Prezydenta powitał dyrektor Radosław Herudziński oraz przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego. Honory Prezydentowi oddały poczty sztandarowe bełchatowskich szkół ponadgimnazjalnych oraz Starostwa.
Czytaj całość
 
Wycieczka edukacyjna na XI Sympozjum Naukowo-Techniczne
ENERGETYKA BEŁCHATÓW 2009
    
Bełchatowskie sympozjum ENERGETYKA jest jedną z najważniejszych imprez branżowych w kraju. Każdego roku uczestniczy w nim ok. 500 przedstawicieli elektrowni, elektrociepłowni, ciepłowni i zakładów energetycznych, a także firm współpracujących z branżą energetyczną oferujących nowoczesne technologie i urządzenia. Od lat dewizą „bełchatowskiego” sympozjum jest wysoki poziom merytoryczny i udział najbardziej znanych postaci branży energetycznej.
Czytaj całość
 
««  start « poprz. 81 82 83 84 85 86 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 1701 - 1715 z 1715

Misja szkoły

„Jesteśmy szkołą przyszłości. Kształcimy obywateli świata, którzy umieją sprostać wyzwaniom XXI wieku”